Pałac w Lasowie to renesansowy dwór, który jest kolejnym przystankiem poświęconym Jakubowi Böhme. Obiekt powstał z inicjatywy rodziny von Fürstenau. Jeden z przedstawicieli tego rodu, Kacper von Fürstenau (1572-1649) należał do grona przyjaciół Jakuba Böhme. Ten jeden
z najbogatszych właścicieli ziemskich na Górnych Łużycach otrzymał bardzo staranne wykształcenie. Kacper von Fürstenau po odbyciu długiej podróży do Włoch i Portugali powrócił w 1601 r. na Łużyce. Sprawował funkcje marszałka szlachty Ziemi Zgorzeleckiej, a 1622 r.
z ramienia stanów górnołużyckich posłował na dwór cesarski we Wiedniu. W swoim majątku w Lasowie parał się alchemią.
Przez stulecia pałac zmieniał właścicieli i podlegał przebudowom. Około 1670 roku wejście główne zostało ozdobione portalem z herbami Nostitz-Landskron. W XVII wieku kolejne przebudowy zmieniały jego formę renesansową na barokową. Od 1710 r. pałac był własnością niejakiego Straphonsa. W 1830 r. majątek objął Wigand Samuel Röthe, a następnie od
1845 r., Henrich Röthe. W 1881 r. przeprowadzono restaurację obiektu. Po II wojnie światowej obiekt stopniowo ulegał zniszczeniu.
Od 1996 rok pałac jest w rękach prywatnego właściciela, który dostrzegł jego piękno i podjął się jego restauracji, która trwa do dziś. Pozostałe śladowe dekoracje sztukatorskie wróciły do swojego pierwotnego stanu. Stylowo zachowany wystrój wnętrz i przepiękne otoczenie nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat.
Obiekt jest częścią zespołu pałacowego, w skład którego wchodzi jeszcze park.